destek@choyangterapi.com
+90 (216) 386 42 44 +90 (542) 673 89 46
Choyang Terapi Medikal

BİLGİ: ÜRÜN FİYAT BİLGİSİ için +90 (216) 386 42 44 numaralı telefondan bizlere ulaşabilir veya 0545 259 76 10 GSM numarasından WhatsApp üzerinden sorularınızı iletebilirsiniz.

AYAK DETOKSU NEDİR?

Detoks, çeşitli etkenlerle (yoğun stres, uyku düzeni bozukluğu, kimyasallara maruz kalmak, sağlıksız gıdaların tüketimi, sigara ve alkol kullanımı, çevre kirliliği, yetersiz ve dengesiz beslenmek, hareketsiz yaşam vs.) vücutta biriken toksinlerden vücudun arındırılması işlemidir.2003 yılında Amerikalı bilim adamı Peter Agre ve Roderick MacKinnon, hücre çeperi yoluyla su ve iyon (tuz) nakline olanak sağlayan ilgili buluşlarıyla Nobel ödülüne layık görülmüşlerdir. Bu yöntem detoksun temellerini oluşturmaktadır. İyonizasyon yöntemi ile vücuttaki toksinler, ağır metaller atılmaktadır.

DETOKSUN FAYDALARI
1. Salgı sistemini düzenler, vücudun PH değerlerini ayarlar ve düzenli çalışmasını sağlar.
2. Metabolizmayı güçlendirir, bağışıklık sistemini geliştirir.
3. Vücudun direncini artırır, enfeksiyon riskini azaltır.
4. Derinlemesine koruma ve arındırma ile virüsleri, toksinleri atar.
5. Lenfatik sistemin daha aktif çalışmasına yardımcı olur.
6. Migren ve baş ağrısı tedavisinde ciddi destek sağlayabilir.
7. Kan şekeri, kolesterol ve tansiyonunu dengeler.
8. Uyku düzeni ve kalitesini artırır.
9. Yorgunluğu azaltır, zindelik hissi verir.
10. Kadınların özel günlerinde çektikleri ağrı ve sıkıntıları azaltır.
11. Menapoz sıkıntılarının bertaraf edilmesine yardımcı olur.
12. Sindirim sisteminin düzgün çalışmasını sağlar.
13. Alerjik rahatsızlıkların giderilmesini sağlar.
14. Vücut daha az su tutar, kilo kontrolü kolaylaşır.
15. Sivilce ve cilt problemlerinin giderilmesine yardımcı olur. Cildi pürüzsüzleştirir.
16. Eklem ağrılarının azaltır.
17. Kanın temizlenerek yenilenmesine yardımcı olur.
18. Hafızanın güçlenmesine yardımcı olur.

NEDEN ION DETOX YAPTIRMALIYIZ?

TOKSİNLERDEN kurtulmaya ihtiyacımız var mı?

Vücudumuz hergün kendini toksinlerden arındırma ihtiyacı duyar ve bunu doğal olarak yapar. Ancak vücuttan atılamayan toksinler yağlı dokularda, eklemlerde, kaslarda ve beyinde depolanır. Bu toksinler hücre zarı duvarlarını tıkayabilir, bu durum da normal hücre işlevlerinin yerine getirilmesi için gerekli besinlerin emilmesine engel olur. Buna bağlı olarak da zamanla vücut direncinde bir azalma ve lenfatik ve bağışıklık sistemlerinde zayıflama meydana gelir.

Toksinler asidik olduğundan ve pH dengesini azalttığından bu azalma ve zayıflama pH bağlantılarında açıkça görülebilir. Detoks cihazı vücudun kendini tekrar dengelemesine, pH değerinin artırılmasına ve enerji seviyesinin yükseltilmesine yardımcı olur. 2003 yılında Nobel bilim ödülü almış iki Japon bilim adamının icadı olan % 100 doğal ve güvenli detoks cihazı ile vücuttaki toksinleri birkaç seansta ayaklarınızdan atıldığını hayretler içinde görecek ve neden sabahları halsiz kalktığınızın cevabını gözlerinizle göreceksiniz.

Toksinler nasıl birikir?

İçtiğimiz suda, yediğimiz yiyeceklerde, giydiğimiz kıyafetlerde, yaşadığımız evlerde, soluduğumuz havada ve kullandığımız kozmetiklerde ağır metaller, mineraller, sentetik kimyasallar, hormonlar ve hatta insan ve hayvan atıkları bulunmaktadır. Stres, travma, dengesiz beslenme ve hayat tarzı , vücudun doğal devrini bozar. Bu bozukluk vücuttaki kirlilik seviyesini arttırır.

DETOKS MAKİNASI VE UYGULAMALARI

Gençliğinizdeki gibi enerjik olmak ya da 10 yıl daha genç görünmek ister misiniz? Detoks yapmayı deneyin! Bir detoks programı, modern yaşam sonucu bedeninizde biriken sayısız toksinden sizi arındırıp, sağlıklı alışkanlıklar edinmeniz için gerekli zemini hazırlar. Detoks bedeninizin bahar temizliğidir!

Sigara, alkol, hava kirliliği, stres, antibiyotik ve ilaçlar, hormonlu gıdalar gibi daha sayamadığımız pek çok etken vücudumuzda toksin birikimine neden olur. Bu toksinler zamanla vücudumuzun düzenini etkilemekte ve eklem ağrıları, yaşlanma, kilo, şeker gibi pek çok hastalığa davetiye çıkarmaktadır. İşte size bazı toksin kaynakları;

Besinler ve İçecekler : İşlemden geçmiş hazır yiyecekler, kafeinli içecekler ve atıştırmalık şekerli gıdalar

Hava Kirliliği : Egzoz dumanı, sigara dumanı, yakılan kömür ve sanayi dumanlarından oluşan sis

Radyasyon : Bilgisayar, televizyon ve cep telefonları

Stres : Bedenin besin emme kapasitesini, dinlenmesini ve kendini onarmasını engeller

Kendimizi hayattan soyutlayamayacağımız gibi, bu toksinlere de maruz kalmayı önleyemeyiz. Ancak 2003 Nobel ödüllü mükemmel DETOKS cihazı sayesinde bu toksinlerden kurtulmak artık mümkün.

Nobel kimya ödülü 2003 yılında hücre zarlarındaki kanalların keşfine katkılarından dolayı Amerikalı bilim adamı Peter Agre ve Roderick MacKinnon’a verildi. Nobel Kimya Komitesi Başkanı Bengt Norden, basın toplantısında Peter Agre’ye, hücre zarının su kanalları keşfi üzerine ve Roderick MacKinnon için de, hücre zarlarının yapısal ve mekanik çalışmaları için ödül kazandığını açıkladı.

Keşifleri tuzların (iyonları) ve suyun vücut hücreleri içine taşınması üzerineydi, örneğin böbrekler; birincil derecede suyu idrardan tekrar elde eder ve sinir hücrelerinde elektrik sinyalleri üreterek ve yayılmasını sağlar. Genellikle, Nobel ödülünü kimin alacağı, on yıllık dönemlerde test edilir ve gözlemlenir,bu ödül üst düzey bilim adamlarına layık görülmesine rağmen, Agre ve Mackinnon’un çalışmaları sadece 5 yıl öncesine dayanmaktadır. Bu durum Nobel Ödülü tarihinde çok nadir görülmüştür. Bu yıldaki Nobel ödülleri, Kimya, Fizyoloji ve Tıp çağdaş bilim disiplinler arasındaki araştırmalar için verilmiştir.

Yüzyıl önce bilim adamları, insanların vücut hücrelerine su taşınması için özel kanallar olduğunu düşünüyorlardı. Ancak, 1988 yılındaki Peter Agren’in hücre zarının proteini izole ettiğini kanıtlaması ile bu şüphe ortadan kalktı. Nobel komitesi; bakteri, bitki ve memelilerde su kanalları fizyolojik ve genetik çalışmalar için bir dizi kapıyı açan belirleyici bir bulgu olduğunu belirtti. Hücre kanalının diğer tipi olan iyon kanalı sinir sistemi veya kas işlevi için çok önemlidir. Ayrıca sinir sisteminde mesaj iletmek için elektrik sinyali üretebilir. 1998 yılında Roderick MacKinnon bütün araştırma topluluğu şaşırtarak potasyum kanalının mekansal yapısını belirlemenin mümkün olduğunu kanıtladı. Ion spa Detoks cihazının temelinde bu icat bulunmaktadır.

Peter Agre, Northfield, Minnesota ABD”de 1949 yılında doğdu. 1974 yılın da Baltimore, ABD Johns Hopkins Üniversitesinden Tıp Doktorluğu diploması aldı. Şimdi Baltimore, ABD Johns Hopkins Üniversitesinde Biyolojik Kimya ve Tıp profesörüdür.

1956 doğumlu Roderick MacKinnon, Boston dışındaki Burlington’da büyüdü. 1982 yılında, Tufts Tıp Fakültesi, Boston-ABD de tıp doktorluğu diploması aldı. Şimdi New York, ABD Rockefeller Üniversitesinde Moleküler Nörobiyoloji ve Biyofizik profesörlüğü yapmaktadır.

ION DETOX CİHAZININ KULLANIMI ÇOK KOLAY.

Su ile doldurulmuş özel bir kabın içerisine eller veya ayaklar konularak, kesinlikle kişiye özel kullanılması gereken Array’la (elektrod) beraber cihaz çalıştırılır. Belirli bir süre sonra el ve ayaklarımızda bulunan 4000 den fazla kanal vasıtasıyla (her biri vücudumuzdaki bir organla bağlantılı olan noktalar) hücre duvarları arasında birikmiş olan toksin (zehirli) maddeler çıkmaya başlar. Sadece 30 dakikada vücudunuzu temizlemiş olursunuz.

Bu arınma metodu hücre duvarları arasında oluşan toksin (zehirli) maddelerin vücudun dışına atılması ile son bulur. İlk 14 seans sonrasında yılda 3 yada 4 kür uygulanması son derece faydalıdır.

Detoks el veya ayaklara uygulanan, fiziksel ve ruhsal enerjiyi yükseltmek için uygulanan bir yöntemdir. Vücudu cilt katmanlarında bulunan toksinlerden arındırır. 2003 NOBEL ÖDÜLLÜ ION DETOKS cihazının evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz detoks seansları sayesinde;

1. Herhangi bir yan etkiye maruz kalmadan; etkin ve güvenli bir tedavi olanağına sahip olursunuz.

2. Ayrıca metabolizmanız güçlenir, oto bağışıklık sisteminiz gelişir, vücudunuzun direnci artar, enfeksiyon riski azalır. Kanın yenilenmesini sağlar.

3. Hafızanız güçlenir, idrar kontrolü kolaylaşır, vücut pH’ı dengelenir. Baş ağrısı, romatizma vb. ağrılar hafifler.

4. Kan şekerini düşürebilir, kolesterolü ve tansiyonu dengeleyebilir. Eklem iltihabı, gut, romatizma gibi hastalıkların tespitini sağlar.

5. Vücut daha az su tutar, kilo kontrolü kolaylaşır. Saç dökülmeleri azaltabilir, sivilce ve cilt problemlerin giderilmesine yardımcı olur.

6. Negatif iyonlar sayesinde endokrin sistemini dengeleyebilir, tüm sistemlerin ve organların normal çalışmasını sağlayıp, sağlığımıza bir kalkan oluşturur.

Somut sonucunu detoks sonucunda ortaya çıkan atıkların renginden hangi organımızda yoğun toksin birikiminin olduğunu da detoksifikasyon renk tablosu’ndan görebilirsiniz.

TOKSİN RENK ARINMA TABLOSU

SUYUN RENGİNE GÖRE

BÖLGELERE GÖRE TOKSİN BİRİKİMİ

SONUÇ- AÇIKLAMA

SİYAH

KARACİĞERDE TOKSİN BİRİKİMİ

AĞIR METAL YOĞUNLUĞU- AŞIRI ALKOL TÜKETİMİ- ASTIM?

BEYAZ MANTAR RENGİNİ ANDIRAN PARÇACIKLAR

ENZİMLERİN DÜZENSİZ ÇALIŞMASI

MANTAR, BAKTERİ GİBİ RAHATSIZLIKLAR,

BAŞ AĞRILARI, SIVI YETERSİZLİĞİ, SOĞUK EL VE AYAKLAR?

NOKTA PARÇACIKLI SİYAH

AĞIR METALLERİN AŞIRI TÜKETİMİ

Diyabet, spazmlar, alerji?

TURUNCU

EKLEMLERDE TOKSİN BİRİKİMİ

EKLEM İLTİHAPLARI, ROMATİZMA?

NOKTA PAÇACIKLI KIRMIZI

DAMAR VE KAN PIHTILAŞMASI SORUNU

VARİS, KILCAL DAMAR PROBLEMLERİ, TANSİYON?

KÖPÜKLÜ BEYAZ

LENF SİSTEMİ

LENF SİSTEMİ SORUNLARI,  TOKSİN BİRİKİMİ, CİLT ALERJİLERİ, ŞİŞKİNLİK?

KOYU YEŞİL

SİNDİRİM SİSTEMİ

SAFRA KESESİ-PANKREAS- DALAK TOKSİN BİRİKİMİ, KARDİYOVASKÜLER SİSTEM, BAĞIŞIKLI SİSTEMİ PROBLEMLERİ?

SARIMTRAK YEŞİL

BOŞALTIM SİSTEMİ ORGANLARI

(BÖBREKLER, MESANE V.B)

BÖBREK YADA İDARAR YOLLARI PROBLEMLERİ, KADIN HASTALIKLARI, PROSTAT?